Społeczne przedszkole „Sto”

W KOŁOBRZEGU

Komunikat

Pełnomocnik Praw Dziecka w liście z dnia 23 czerwca 2010 r. skierowanym do Kuratorów Oświaty zwrócił uwagę na problem obecności w przedszkolach dzieci chorych na różnego rodzaju infekcje, przez co narażają na utratę zdrowia swoich rówieśników. Jednocześnie Rzecznik Praw Dziecka zwrócił uwagę, że § 2 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia MEN z dnia 21 maja 2001 roku w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z 2001 r., Nr 61, poz. 624 z późn. zm.) nakłada na dyrektora przedszkola obowiązek wypracowania uregulowań dotyczących bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu. Ponadto art. 6 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz.674 z późn. zm.) zobowiązuje nauczycieli do rzetelnego realizowania zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, w tym ochronę zdrowia uczniów i wychowanków. Biorąc pod uwagę zalecenie Rzecznika Praw Dziecka uprzejmie zawiadamiam Rodziców i Opiekunów, że na podstawie naszych wewnętrznych uregulowań, tj. Statutu Społecznego Przedszkola STO w Kołobrzegu „obowiązkiem rodziców jest przyprowadzanie do przedszkola zdrowego dziecka. W przypadku istnienia wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka, nauczyciel może odmówić przyjęcia dziecka do grupy”. Jednocześnie przypominam Państwu o nie kierowaniu do nauczycieli próśb o podawanie dzieciom leków, gdyż nie posiadają do tego uprawnień.

Z uwagi na  prośbę Rzecznika Praw Dziecka i ogromną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu,  gorąco proszę o respektowanie postanowień naszego Statutu.

Adam Swat – dyrektor przedszkola

Mikołaj w przedszkolu

11 grudnia do naszego przedszkola przyszedł z wizytą Święty Mikołaj. Dzieci z wszystkich grup przygotowały dla Mikołaja krótki występ artystyczny. Były wiersze, piosenki a także tańce. Oprócz Mikołaja, byli także zaproszeni goście: pani prezes STO Anna Kazana oraz radny Rady Miasta Kołobrzeg, Lech Kozera. W imieniu Prezydenta Miasta przedszkole odwiedziły panie: Wiesława Mądrowska i Beata Bełdzikowska, obdarowując dzieci słodkimi lizakami. Występy oglądali również pracownicy przedszkola i Rodzice dzieci, którzy swoje pociechy nagrodzili gromkimi brawami. Mikołaj w nagrodę zostawił dzieciom paczki i obiecał odwiedzić je za rok. Zdjęcia do obejrzenia w przedszkolnej galerii.

Dzieci z gr.III zostały zaproszone na zabawę andrzejkową do grupy 4-latków
w przedszkolu nr 8 przy ul. Bocianiej. Były wróżby i słodki poczęstunek.Wróżki:Krysia,Żaneta i Ania starały się zapewnić dzieciom atrakcyjne wróżby. Czy się spełnią? Czas pokaże:)
Zdjęcia do obejrzenia w przedszkolnej galerii.

Mikołajki

4 grudnia do naszego przedszkola przyszedł z wizytą Święty Mikołaj. Dzieci z wszystkich grup przygotowały dla Mikołaja krótki występ artystyczny.Były wiersze,piosenki a także tańce pod kierunkiem pani Danusi. Oprócz Mikołaja,byli także zaproszeni goście:pani prezes STO -Anna Kazana, zastępca pana prezydenta-pan Mirosław Tessikowski ,naczelnik Wydziału Edukacji pan Romuald Kociuba oraz radna- pani Jadwiga Maj.Występy oglądali również pracownicy przedszkola i Rodzice dzieci,którzy swoje pociechy nagrodzili gromkimi brawami.Mikołaj w nagrodę zostawił dzieciom paczki i obiecał odwiedzić je za rok.Zdjęcia do obejrzenia w przedszkolnej galerii.

Urodziny Kubusia

W poniedziałek,15 grudnia urodziny obchodził Kubuś z grupy I. Wszyscy odśpiewali Kubusiowi ,,Sto lat”,a on dzielnie zdmuchnął świeczki na torcie. Spotkanie urodzinowe odbywało się w sali gr.I .Po części oficjalnej nastąpiła ta ulubiona przez dzieci-czyli zajadanie się tortem.Zapewniam,że był pyszny:)Zapraszam do galerii.

Wesołych Świąt

Zdrowych,radosnych,pachnących choinką Świąt Bożego Narodzenia z mnóstwem prezentów pod choinką życzą dzieciom i Rodzicom pracownicy przedszkola.

Wigilia w przedszkolu

W poniedziałek,22 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne, na które przybyli pracownicy przedszkola i dzieci z wszystkich grup.Poczęstunek był słodki,ale było dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.Dla dzieci było to wspaniałe wydarzenie.Panujący nastrój oddawał w pełni świąteczną atmosferę.

Bal karnawałowy

Dziś w naszym przedszkolu było gwarno i wesoło.Wszystkie dzieci przyszły przebrane w piękne stroje karnawałowe.Niektórych nie można było poznać, gdyż buzie ukryły się za maską Spider-mena lub Zorro. Były śliczne księżniczki, królewny i wróżki.Nawet panie wystąpiły w przebraniu. Zabawa była przednia! Do tańca grała muzyka z płyt CD, a dzieci wzięły udział w konkursach z nagrodami.To był nasz pierwszy przedszkolny bal. Myślę,że za rok będziemy się bawić równie dobrze:)

Zabawy w Hali Milenium

W środę, 18 lutego wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się do sali zabaw,,Piotruś: w Hali Millenium.Bawiły się wspaniale przez całą godzinę. Niestety moment powrotu nie był już tak cudowny, gdyż dzieciom żal było odchodzić od zabawy.Nasze maluszki ,,brykały” jak tygryski,ale po zjedzeniu obiadku wszystkie zasnęły.To był męczący,ale pełen wrażeń dzień.

Dzień dziecka

Nasze kochane słoneczka
obchodzą dziś swoje święto…
Z tej okazji mamy dla Nich
nie tylko życzenia,
ale i 1000 buziaczków,
Z tej okazji wszystkie dzieci pojechały na wycieczkę do Zieleniewa.
Pogoda dopisała,humory też a o resztę zadbały miłe panie z mini zoo.To był dzień pełen wrażeń,więc dzieciaczki zmęczone,ale szczęśliwe wróciły na obiad do przedszkola